Акція "16 днів проти насильства"
«16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства сім’ї, протидії торгівлі людьми і жорстокого поводження з дітьми та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків. Україна приєдналась до акції «16 днів проти насильства» у 2001 році.
Щороку більш 100 країн світу долучаються до акції заради збільшення розуміння та обізнаності людей щодо усіх форм насильства.
З 25 листопада по 10 грудня пропонуємо учнівській спільноті Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки долучитись до обласного онлайн марафону «Дій проти насильства». Завдання: розмістити в Інтернет мережі фото з текстом, в якому висвітлено будь-який різновид насильства та спосіб протидії (звернутись до дорослих, на гарячу лінію, в органи поліції тощо), додати хештег #Дій_проти_насильства.
Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок – 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі дати:
1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день інвалідів;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних в Монреалі;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
Акцію символізують стрічки:
біла стрічка – символ проти всіх форм насильства над жінками;
синя стрічка – міжнародний символ захисту дітей від насильства у всіх його проявах;
червона стрічка – символ боротьби зі СНІДом;
жовта стрічка – символізує солідарність з людьми, які потерпають через порушення їхніх прав і свобод.
Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проекту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вказаних вище днів, доступні за посиланнями, а саме:
1.Серія навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:
1)Секстинг https://vimeo.com/464177511;
2)Секс-чатинг https://vimeo.com/464176;
3)Грумінг https://vimeo.com/46418153;
4)Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти https://vimeo.com/464180697.
2.Відеоролик «Почни говорити» - для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті. Ролик доступний за посиланням https://vimeo.com/477933967.
3.Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри. Ролик доступний за посиланням https://vimeo.com/292080839.
4.Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді. Буклет доступний за посиланням https://rm.coe.int/leam-about-vour-rights-in-a-digital-environment-ukr/1680a052c2.
Всі вказані вище та інші матеріали Проекту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Міністерства освіти і науки України та Офісу Ради Європи за посиланням https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating-violence-against-children-in-ukraineв розділі «Підвищення обізнаності та запобігання».
Коментарі
Дописати коментар